Z veřejných toalet nádherné bydlení? Tato žena všem ukázala, že je to možné.

Jen málokdo by si podle úvodní fotky našeho článku tipl, že fotografie pochází z veřejných toalet. No, abychom byli konkrétnější, tak ze zrekonstruovaných veřejných toalet. Bydlet se dá dnes skutečně kdekoliv, chce to jen mít nápad, peníze a chuť investovat do svého vysněného bydlení mnoho času. Laura Jane Clarková je jednou z žen, která si jde pevně za svými cíli a nikdy se nevzdává. Z něčeho naprosto nevkusného je schopna vytvořit něco naprosto úžasného a přesně to chtěla udělat i s chátrajícími toaletami. 

Laura Clark je anglická architektka, která se specializuje především na stavění, rozšiřování a hlavně úpravy budov. Pro design a úpravy v domě má cit a dokonce jí její práce skutečně baví.

Jak jí vlastně napadlo předělat zchátralé toalety?

Laura objevila opuštěné toalety v roce 2005, v době, kdy se zrovna přestěhovala do Londýna. „Vždycky jsem milovala myšlenku mikroregenerace,“ vysvětlila. „Jde o znovuobjevení míst se zajímavou historií, která byla opuštěna a zapomenuta,“ řekla The Telegraph. Mikroregenerace je obnovování míst, která byla zapomenuta nebo opuštěna. Když se poprvé zmínila své rodině o tom, že chce proměnit opuštěné toalety na krásné bydlení, vypadala před nimi jako blázen. Jenže Laura je člověk, který o sobě nikdy nepochybuje a je si vědoma svých kvalit. Proto moc dobře věděla, že její cíl bude splněn a rozhodně bude stát za to, což výsledky jen potvrzují. 

Hromada práce

Jak můžete podle fotografií vidět, opuštěné toalety vypadaly skutečně katastrofálně a aby se mohly proměnit na něco, z čehož nespustíte oči, byla potřeba obrovská píle a trpělivost. Šlo o obrovskou hromadu práce, která v začátcích zahrnovala především demolici a čištění. Právě tyto dvě aktivity zabraly nejvíce času. Po několika měsících tvrdé práce se za pomocí dělníků podařilo ošklivé toalety proměnit na nádherný a útulný domov, který vyšel v přepočtu na 65 tisíc dolarů, což je přibližně 1 625 000 českých korun.

A výsledek? Naprosto fenomenální.