Trápí vás neustálá únava a špatné nálady? Pravděpodobně za to může tato jediná věc.

Pokud vás trápí již zmíněná únava a špatné nálady, na vině může být nedostatek vitamínu D. Jde o velmi závažný problém, který je rozšířený nejen mezi dospělými, ale také mezi dětmi. Vitamín D je pro fungování našeho těla opravdu důležitý, takže byste si rozhodně měli dávat pozor na to, zda ho máte dostatek. 

A jak to poznat?

Vitamín D, neboli také vitamín sluníčka je nedostatkovým zbožím především v zimě. V tomto ročním období je slunce nedostatek a naše tělo doslova trpí. Právě slunce je největším zdrojem tohoto vitamínu, díky kterému funguje náš imunitní systém tak, jak fungovat má. Jak však získat tento vitamín, když je slunce nedostatek?

Ze sluníčka lidské tělo získává až 90 procent vitaminu D, zbylých 10 procent si musíme určitými způsoby doplnit sami. Odborníci doporučují pravidelnou konzumaci, lososa, kaviáru, krevet, sardinek, tresčích jater a slaniny. Pokud nejste fanoušky těchto potravin, doporučujeme vám vyzkoušet nejrůznější doplňky stravy. Pokud totiž tento vitamín do svého těla nedostanete, zvyšuje se u vás riziko výskytu vážný onemocnění, jako jsou srdeční choroby, cukrovka v nejhorším případě rakovina.

Jak poznat, že máte nedostatek vitamínu D? Věnujte pozornost těmto příznakům:

Únava, ospalost a nedostatek energie 

Depresivní nálada 

Mrzutost 

Smutek

Nespavost

Zvýšená nemocnost v podobě častých nachlazení a chřipek

Svalové bolesti

Bolesti kostí 

Vypadávání vlasů 

Zvýšený krevní tlak 

Zvýšená kazivost zubů 

Zhoršené hojení ran 

Řídnutí kostí

Pokud tyto příznaky máte, začněte pracovat na tom, abyste do svého těla dostali dostatek vitamínu D! Ten do sebe dostanete díky konzumaci zmíněných potravin, nebo pomocí doplňků stravy bohatých právě na tento vitamín.