Trápí vás celulitida? Víme, jak se ji snadno zbavit.

Celulitida trápí mnoho žen a existují dokonce ty, které propadnou pláči v moment, kdy se u nich celulitida objeví. Není divu – mnoho žen má totiž zafixováno to, že se celulitidy špatně zbavuje. Opak je však pravdou a pokud patříte mezi ty, které celulitida trápí, dnes vám pomůžeme se ji zbavit. 

Jak a proč vzniká?

Objeví se z ničeho nic a málokdy žena ví proč. Celulitida vzniká, když při ukládání „odpadních“ látek podkožní tukové buňky zvětší svůj objem. V ten moment se naruší tkáně pokožky, tedy kolagen a elastin, které následně změní uspořádání proteinových vláken. No a přesně takto vznikne hrubá kůže, tedy celulitida. Celulitidu může způsobit například dehydratace, tedy nedodržování pitného režimu. Dále nezdravá strava, málo pohybu, pomalý metabolismus, obezita, dědičnost nebo hormonální nerovnováha. 

Jak se jí zbavit?

Zdravá strava

Málokomu se do ní chce, ale věřte, že má pro naše tělo blahodárné účinky. Pokud se chcete zbavit celulitidy, je potřeba přeházet svůj jídelníček a soustředit se pouze na zdravé a zdraví prospěšné potraviny. Je potřeba vynechat přebytečné cukry a tuky. Pít často vodu, zelený čaj, jíst ovoce a zeleninu. 

Masáže

Masáže nejsou sice levnou záležitostí, ale i ty vám v boji proti celulitidě pomohou. Naštěstí však existuje taková masáž, která je naprosto zadarmo a můžete si ji udělat zadarmo. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je vaše sprchová hlavice. Pokaždé si ve vaně masírujte místo s celulitidou silným proudem vody. Střídejte u toho teplou a studenou. Masírovat můžete kromě vody i za pomocí drsné žínky. 

Dopřejte si dostatek pohybu

Tím největším a nejlepším lékem proti celulitidě je rozhodně pravidelný pohyb a k němu můžete také přidat speciální cviky. Ty vám většinou nezaberou mnoho času a navíc je můžete dělat kdekoliv, i venku. Dobrý cvik proti celulitidě je postavit se na okraj schodu, tak, aby vám paty přesahovaly přes okraj. Následně se vytáhněte na špičky a snažte se v natažené poloze chvilku vydržet, následně se zase vraťte. Ne však úplně – vracení zastavte v moment, kdy se vaše paty budou vracet do původní polohy. Pohyb několikrát zopakujte.

Babské rady 

No a pak jsou tady babské rady, ty, které jsou často velmi efektivní a účinné.
Velkým pomocníkem proti celulitidě je kávový lektvar. Káva totiž obsahuje kofein, který působí jako antioxidant, zabraňuje stárnutí organismu a pokožky. Kromě toho také odstraňuje škodlivé radikály a zlepšuje prokrvení kůže. A jak onen zázračný lektvar připravit? Smíchejte mletou kávu s cukrem a olivovým olejem. Měla by vám vzniknout jemná směs, kterou můžete klidně přilít do jakéhokoliv krému. Vznikne vám pak přírodní peeling, který nanášejte na místo s celulitidou a vmasírujte do pokožky. Kávový peeling aplikujte až  třikrát týdně.