Tepláky – módní trend letošního roku!

Dobám, kdy tepláky byly považovány za kousek oblečení určeného k nošení pouze doma nebo na zahradě, dávno odzvonilo. Ba naopak, dnes jsou tepláky velmi oblíbeným kouskem, který se může nosit téměř kdykoliv a kdekoliv. Pokud se naučíte zvolit vhodný typ tepláků, můžete působit velmi elegantně. To však samozřejmě znamená, že se musíte vyhnout sepraným a vytahaným kouskům. 

Nošení tepláků začalo být velmi oblíbené v 70. letech minulého století v New Yorku, kde se označovalo pod názvem streetwear, tedy pouliční móda. Šlo o vzpouru bojující proti nošení kancelářského oblečení, sak, kravat a kostýmků. 

Důležitá pravidla

Tepláky nejsou pro každého a zvlášť ne pro vás, pokud nebudete dodržovat důležitá pravidla. Úplným základem je zvolit správnou délku a střih tepláků. Pokud jste vysoká, nemusíte se bát krátkých střihů do zvonu. Jelikož tento střih opticky zkracuje, vysokým ženám takový optický klam nijak neublíží. Pokud ale vyrážíte do města, rozhodně zvolte delší střih, tedy ten, jehož délka sahá ke kotníkům. Jde o ideální délku, která sedne naprosto každé ženě. Trendem jsou tepláky, které mají zvýšený sed a volné nohavice. Dnes už se nemusíte ani bát barevných kombinací nebo vzorů, avšak je pokud tak uděláte, vršek musí být jednoduchý. Ke vzorovaným teplákům tedy zvolte jednoduché tričko – nechcete přece působit přeplácaně.

Kombinovat pouze s mírou

Pokud si chcete vzít tepláky do kanceláře nebo na nákup, rozhodně to není špatný nápad. Vyvarujte se však oficiálním akcím. Ať už berete tepláky kamkoliv, je potřeba vybrat upnutější a k nim zvolit volný vršek. Jestliže se na to cítíte, zkuste si vršek do teplákových kalhot zakasat. Tím se vám zúží pas. Pokud zvolíte volné tepláky, je potřeba vybrat upnutý vršek. Pokud je teplejší počasí, sáhněte pro crop top. K teplákům lze také obléct kabát, sako nebo košile. Pokud chcete zapůsobit, můžete vyzkoušet džínovou bundu, která bude trendy pravděpodobně navždy a hodí se téměř ke všemu. 

Doporučujeme především tepláky s vysokým pasem, zúžené nohavice, jednoduché bílé triko a tenisky.