Květiny, které se na vás nebudou zlobit, když je zapomenete zalít.

Všechny to moc dobře známe.
Ačkoliv se snažíme o udržování chodu naší domácnosti, občas se prostě stane, že na něco zapomeneme. Často zapomeneme zalít květiny a to se na nich značně podepíše. Ne vždy naše paměť funguje tak, jak bychom si přáli. Existují tedy dvě řešení – zapracovat na své paměti, nebo si pořídit takové květiny, které se na nás v případě zapomenutí zalití nebudou zlobit. O které květiny se jedná? Pojďme se na ně společně podívat .

Kaktusy

Kaktusy jsou milovníky sucha, kterým se skvěle daří například i na nejvyprahlejších pouštích. Neexistuje tedy jediný důvod, proč by se jim nemělo dařit právě u vás doma. Kaktusy jsou krásné květiny, kterým bohatě pro přežití chybí slunce, tudíž pro jeho umístění zvolte nějaké světlé prostředí. Kaktusy nevyžadují žádnou zálivku – ba naopak jim dělá dobře suchý vzduch, takže jim rozhodně nebude vadit místnost s topením. 

Aloe vera

Nejen že krásně vypadá, ale také léčí.
Aloe vera je často součástí nejrůznějších léčiv, nápojů nebo dokonce kosmetických přípravků. Ačkoliv si z této rostliny pravděpodobně žádné léčiva vyrábět nebudete, její léčivou sílu přesto můžete naplno využít. Tato rostlina produkuje v noci kyslík, proto ji doporučujeme umístit do ložnice. Dorůstá se až půl metru a pokud se nachází na světlém místě a má dostatek světla, dokonce rozkvétá drobnými kvítky. Aloe vera stačí zalít pouze jednou týdně. 

Tchynin jazyk

Tenuru, lidově nazývanou tchynin jazyk, je rostlina, kterou zná pravděpodobně každý. Najdete ji téměř všude – na školních chodbách, v jídelnách, nebo i na chodbě v panelovém domě. Svou oblíbenost si tato květina získala především kvůli tomu, že se o ní nemusíte moc starat. Narozdíl od kaktusů a aloe vera, této rostlině světlo moc nesvědčí, takže když ji dáte do místnosti orientované na sever nebo západ, určitě se na vás nebude zlobit. 

Tilandsie

Tilandsie neboli kykatka nepotřebuje zalévat, ale trochu vody v podobě rosení byste jí rozhodně měli dopřát a to několikrát týdně.  Alespoň dvakrát do měsíce je dobré ji ponořit do vlažné koupele. Tilandsie ke svému růstu nepotřebuje ani květináč, ani substrát. Pochází z pralesů v Jižní Americe, kde se pomocí kořenů přichytává ke stromům nebo skalám, ale na přijímání živin je nepotřebuje.