Je jí 45 let, vypadá jako bohyně a patří mezi nejkrásnější ženy na světě. Penelope Cruz se podělila o recept na krásu!

Sexy Španělka Penelope Cruz má 44 let a kromě účinkování v mnoha filmových rolích je také „ničitelka“ stereotypů ve světě showbyznysu. Tato kráska se nikdy nevložila do rukou plastického chirurga a ani si nenechala aplikovat injekce krásy. Přesto je vidět, že se o sebe stará. Navíc mnozí věří, že Penelope Cruz má nejskvostnější vlasy ze všech hollywoodských hereček, nejkrásnější pas, nejsvůdnější postavu.

Penelope Cruz je šťastná žena a matka. Je přesvědčena, že není nutné, aby vypadala mladě, ale aby i na svůj věk vypadala dobře: „Při pohledu do zrcadla chci vidět odraz ženy, která odpovídá svému věku. Vyrůstala jsem v Evropě a tam to není až tak orientované na kult mládí, jak tady v USA.“ Penelope Cruz se nezajímá o vrásky a nerozumí ženám, které jsou po třicítce nebo čtyřicítce v depresi z toho, jak vypadají. Herečka říká: „Mám od přírody dobrou pleť, ale vzhledem k tomu, že žiju na jihu země, je velmi ovlivněna slunečními paprsky. Když si na sebe nanesu nejsilnější opalovací krémy, stále chodím s pihami. Dalším problémem jsou jemné vrásky kolem očí, které mají všichni Španělé. Milujeme smích a často mhouříme oči právě kvůli slunci.”

“Mohla jsem se nechat napíchat Botoxem, ale raději zůstanu přirozená. Mnoho let jsem důvěřovala své pleti i díky produktům od Lancome, které používám již 7 let.“ Herečka také používá svou světoznámou masku křepelčích vajec, javorového sirupu, zralého manga, skořice a kávy. Masku si aplikuje na tvář prostřednictvím krouživých pohybů. Oscarová herečka je také známá svými hustými, lesklými a nádhernými vlasy. 

Neskrývá skutečnost, že udržování stavu jejích vlasů zabere často mnoho času i úsilí. Každé dva týdny si na několik hodin aplikuje na vlasy olivový olej, což jejím vlasům dodává zdravý lesk a výživu. Pravidelně si vyrábí i výživné masky. „Stává se, že po umytí vlasů počkám, dokud mi vlasy trochu nevyschnou, abych si je upravila fénem na vlasy a kulatým kartáčem. Avšak během hraní se s dětmi ne vždy vystihnu ten správný okamžik a nakonec zjistím, že vlasy jsou již suché a trčí do všech možných stran, jako vlasy nějakého rastamana,“ říká Penelope.

Kromě mnoha hodin tréninku v posilovně a běhu nedá dopustit na tanec. Dobrý tanec na oblíbenou hudbu vám zaručí dobrou náladu na celý den, a nejednou při tom spálíte i určité množství tuku. Podle ní je tanec tou zálibou, která jí umožňuje zůstat atraktivní. Kdysi snila o tom, že se stane balerínou a zasvětila 17 let svého života tomuto druhu umění. Penelope se nevyčerpává žádnými dietami, ve své stravě dodržuje středomořskou kuchyni, která je bohatá na ovoce, zeleninu, ryby a mořské plody, sýr, těstoviny a ořechy. Penelope říká: „Jsem proti vyčerpávajícím dietám. Stravuji se dobře a jako správná Španělka mám ráda jídlo. Měla jsem štěstí, že jsem se narodila ve středomořské zemi, protože naše kuchyně je ve skutečnosti velmi zdravá a vyvážená. Já jím hodně zeleniny (zejména zelené), ovoce, ryb a mořských plodů, do salátů dávám množství olivového oleje, mám ráda těstoviny a pizzu, někdy si dovolím i sklenku červeného vína.”

“Pokud potřebuji rychle zhubnout pár kilogramů, denně jím šest jídel. Ujistím se, že bílkoviny, tuky a pomalé sacharidy přijímám v poměru 1: 1: 2.“ Navzdory bouřlivému společenskému životu, herečka prakticky nepije žádný alkohol, protože jí nedělá dobře.