Jaký zvolit účes, aby se vám vlasy nemotaly do roušky?

Rouška je nezbytný doplněk, bez kterého jednoduše nemůžeme vyjít z domu. Ačkoliv je velmi důležitá, musíme přiznat, že je také velmi nepraktická a mnohokrát se nám stane, že se nám do ní zamotají vlasy. Jaké tedy volit účesy, aby se nám toto nestávalo? Máme pro vás 5 účesů, které můžete zvolit pokaždé, co než opustíte z rouškou svůj domov. 

Vysoký drdol 

Samozřejmě v případě, že máte délku vlasů alespoň po ramenu. Vlasy si stáhněte k temeni hlavy gumičkou do culíku. Ten následně zatočte a omotejte gumičkou. Rouška vám bude mnohem lépe držet a díky drdolu se vám prameny vlasů nebudou do roušky zamotávat. 

Praktický ohon 

Další velmi praktický účes, který se rozhodně vyplatí zvolit v moment, kdy se chystáte do přírody nebo na procházku. Takovej účes má v oblibě například Ariana Grande. 

Nízký culík 

Můžete zvolit nízký culík – ten stáhnete gumičkou těsně nad zátelyknem. Je velmi pohodlný a také jednoduchý a rychlá na úpravu. Volnou část vlasů natupírujte, můžete také přidat ozdobnou čelenku.

Boxerské copy 

Příprava zabere více času, ale výsledek rozhodně stojí za to. Vytvořte si dva pletené copánky, zvolte například obrácený francouzský cop. Ten se plete stejně jako francouzský, akorát se prameny vlasů nepřekládají horem, ale spodem. 

Varianty pro kratší mikádo 

V tomto případě vám pomohou především sponku. Boční prameny si můžete připnout vlásenkami. Nebo si z horních a bočních pramenů můžete udělat malý ledabylý drdůlek. Stačí vytvořit malý culík, který dáte do gumičky a upevníte sponkami.