Jaké jméno vybrat pro dítě? Podívejte se, jakým jménům se vyvarovat a jaké naopak zvolit!

Mít dítě je zásadní životní rozhodnutí! Jakmile čekáte dítě, je potřeba ještě předtím než se narodí, udělat opravdu mnoho věcí. Mezi jednou z nich patří i výběr jména, který je často opravdu složitý a zabere několik měsíců. Vybrat jméno pro svého potomka je opravdu zapeklitý oříšek. Jaké jméno vybrat? Jaké naopak nevolit? A jakou taktiku při volení jména zvolit? Se vším vám poradíme!

První krok

Prvním krokem je vyhradit si s partnerem určitý čas, během kterého budete oba pátrat po nejrůznějších jménech na internetu. Nemusíte nikam spěchat, klidně hledejte jména i několik dní či týdnů. Důležité však je, abyste si všechna jména, která se vám líbí, zapsali. Následně si s partnerem sednete a společně si ukážete jména, která se vám líbí. To, kolik budete mít jmen, je čistě na vás. 

Druhý krok

Poté, co jste s partnerem vybrala několik jmen, je potřeba vytvořit seznamy a jména roztřídit. Pokud s partnerem narazíte na jména, která jste vybrali oba, automaticky postupují do dalšího kola. Následně s partnerem stanovíte počet jmen, které postoupí. Pokud jich máte 30, je důležité si dát nějaké ultimátum a počet jmen snížit, například na 20. 

Třetí krok

Třetím krokem nastává vyřazování. Je důležité sepsat jména na kartičky a ty dát poté tam, kde je budete mít pořád na očích. Skvělou taktikou je je dát lístečky se jmény na ledničku. Poté si s partnerem určete časový interval, například 3 dny. Po třech dnech vyřadíte vždy jedno jméno, které se vám líbí nejméně. A takto postupujete tak douho, dokud váš seznam nebude úplně na konci.

Čtvrtý krok

Posledním a nejdůležitějším krokem je vybrat vítěze. Poslední krok se provádí až v moment, kdy vám zbývají poslední dvě jména. Je důležité si s partnerem o každém z nich promluvit, říct si jeho klady a zápory. Společně pak diskutujte o tom, které jméno je lepší a které vám přirostlo k srdci více. Kdyby se náhodou stalo, že se nebudete moct dohodnout, máme pro vás jednoduché řešení. Dejte svému dítěti jména dvě!