Čas na úklid šatníku. Čeho se zbavit a co si naopak nechat?

Ještě dříve, než se dostaneme k samotným krokům, jak se zbavit oblečení, rádi bychom upozornili na to, abyste oblečení nevyhazovaly a raději ho někomu darovaly.

Teď už ale k tématu dnešního článku.

Čas od času je potřeba šatník pořádně uklidit, zbavit se nepotřebných kousků a ty naopak nahradit těmi novými. Ženy však mají často k oblečení emocionální vztah a zbavit se nějakého kousku je pro ně velmi obtížné. Pomůžeme vám vybrat kousky, kterých byste se měla zbavit a to tak, že vás jejich ztráta bude bolet co nejméně. 

1. Vyhoďte vše seprané a vytahané 

První krok, který byste rozhodně měla udělat, je vyndat ze svého šatníku naprosto všechno oblečení včetně bot. Je potřeba, abyste si své oblečení roztřídila na trika, světry, halenku a tak dále. Vyhoďte vše, co má fleky, co je vytahené, seprané, nebo vám už nesedí. Díky tomu získáte v šatníku opět mnoho místa a váš šatník bude opět moct dýchat.

2. Neschovávejte nic na potom

Zná to každá žena a je to ta největší chyba, jakou můžete udělat. Pokud si řeknete, že si nějaký kousek nacháte na potom, pravděpodobně se ho nikdy nezbavíte a brzy budete muset uvažovat nad koupí nového, většího šatníku. Co vám není teď, vám nemusí být už nikdy, naopak to, co vám teď je, se brzy může stát vytahané nebo vám nemusí velikostně sedět. Je to uzavřený kruh, který je však potřeba co nejdříve otevřít. Darujte své oblečení, které si schováváte na potom někomu, kdo ho může nosit teď. 

3. Začněte u kabátů a bund 

Kabáty, bundy a saka zabírají ve skříni největší prostor. Je potřeba je roztřídit a vybrat nadčasové a krásné kusy, které budete moct nosit nejen teď, ale i za několik let. Přes čisté zimní kabáty přehoďte igelitový potah, aby se na ně zbytečně neprášilo. A co vyřadit? Rozhodně kožená saka, bundy se širšími rukávy a také kousky, které jsou ve vaší skříni už více než 5 let a dlouho jste se jich nedotkla. 

4. Dejte sbohem starým trendům 

Co bylo trendy, už nikdy trendy být nemusí. Pokud máte v šatníku kousky, které se do “dnešní” doby nehodí, je možné, že se ještě dlouho hodit nebudou. Ano, víme, ztráta oblíbených kousků může být bolestivá, ale je možné, že je na sebe už nikdy neoblečete a aby vám zabíraly ve skříni zbytečně místo? To není správná volba. Darujte je někomu, nebo je prodejte a zkuste si za peníze z prodeje pořídit kousky, které jsou momentálně v módě.

5. Nezapomeňte na boty 

Důležitou součástí šatníku jsou samozřejmě i boty, kterým taktéž věnujte velkou pozornost. Vyřaďte sešlapané, okopané i odřené páry. Boty, které rozhodně chcete ještě nosit, ale už nevypadají tak krásně, můžete odnést k ševci na renovaci.